niedziela, 16 października 2011

Medytacje czakramow - Czesc 2


Czakra sakralna – drugie glowne centrum energetyczne
Czakra sakralna znajduje sie w okolicy niskiego podbrzusza. Jej kolorem jest pomarancz. Lotos tej czakry posiada szesc platkow. Elementem tej czakry jest woda. Jej mantra jest sylaba „Wam”
Duchowym opiekunem tej czakry jest Archaniol Gabriel.
Czakra ta wiaze sie przede wszystkim z seksem w pojeciu wszechstrionnym, jej inna nazwa, to czakra seksualna. Jezeli funkcjonuje wlasciwie, wtedy osoba jest pelna sily, witalnosci i kréatywnosci.
Zaklocenia tej czakry moga powodowac ozieblosc lub niekontrolowany pociag seksualny, zazdrosc, lek przed smiercia, depresje, nieumiejetnosc cieszenia sie zyciem, poczucie winy, pociag do nalogow, labilnosc, bezsennosc, sklonnosc do histerii oraz choroby i infekcje jelit, nerek, podbrzusza, pecherza, organow seksualnych i rozrodczych, prostate, bezplodnosc, bole i usztywnienia kregoslupa w okolicach ledzwi, choroby ukladu krazenia.
Nadczynnosc* tej czakry moze powodowac nerwowosc, stres i pociag do seksualnych ekscesow.
* Nadmierna praca z tylko jedna czakra i brak ich energetycznego wyrownywania prowadzi do ich nadczynnosci. Podobne skutki wywiera stala koncentracja na jednym zyciowym aspekcie (np. seks, intelekt, kariera, pieniadz itd.)
Medytacja czakry sakralnej
Przygotuj medytacje kladac na podlodze koc a na stoliku obok zapal pachnidelko o zapachu drzewa sandalowego, postaw miseczke z krysztalowa woda i uloz przedmioty, zdjecia lub obrazki, zawierajace kamienie takie jak kameol lub kamien ksiezycowy.
Poloz sie na kocu w wygodnej pozycji, spokojnie oddychaj, pozwalajac na swobodny przeplyw energii w twoim ciele. Wycisz sie, pozwol swobodnie odplynac wszystkim myslom. Popros Archaniola Gabriela o pomoc w pracy nad odblokowaniem drugiej czakry. Zjednocz sie z nim przez kilka minut, nastepnie zacznij powtarzac w myslach mantre "Wam". Zobacz oczyma wyobrazni pomaranczowa kule, znajdujaca sie w czakrze sakralnej. Obserwuj przez kilka minut jej kolor i ksztalt. Czakra moze byc zanieczyszczona, wtedy ujrzysz kule w ciemnych kolorach lub nie dojrzysz jej kulistego ksztaltu. Jezeli po jakims czasie ujrzysz ta kule i jej zywy pomaranczowy kolor - czakra zostala odblokowana. Poczuj pulsacje cieplego, pomaranczowego kulistego swiatla w obrebie podbrzusza, poczuj energie tego swiatla przechodzaca do ud i wracajaca przez plecy z powrotem do podbrzusza. Poczuj, jak ogarniaja cie sily witalne i radosc zycia.
Wytrwaj w tym stanie kilka minut po czym zakoncz medytacje ponownym wyciszeniem sie, dziekujac Archaniolowi Gabrielowi za mozliwosc pracy z wlasnym centrum energetycznym, wysylajac mu a takze calemu swojemu cialu swiatlo milosci.
Medytacje ta mozna rowniez wykonywac w swietle ksiezyca.
Uwaga. Dla osob, ktore do tej pory nie pracowaly z czakrami, zalecam rozpoczecie pracy z czakra podstawy - pierwszym glownym centrum energetycznym naszego ciala. 6 komentarzy:

 1. "Medytacja to po prostu bycie sobą i swiadomosć, kim się jest. To uzmysłowienie sobie, że jestes na scieżce bez względu na to, czy ci się to podoba, czy nie. Chodzi o scieżkę, którą jest twoje życie".
  Tak mówi Jon Kabat Zinn.

  Dzisiaj już naukowo stwierdzone jest, że regularne ćwiczenia medytacyjne są bardzo dobrą i skuteczną formą terapii uzdrawiającej - praktyka ta utrzymuje w jednosci umysł, ciało i ducha.
  Dziękuję Ci Miro za to, że zachęcasz, inspirujesz i uczysz jak nawiązać kontakt z własną duchowoscią, czyli z Bogiem w nas.

  Posyłam Ci z serca płynące pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem z Wami....
  Pozdrawiam serdecznie -
  Maria

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki Mirusiu za piękną medytację, za czas jaki poswięcasz dzieląc się swoją wiedzą. Uwielbiam medytacje pod Twoim przewodnictwem. Czuję wiele zmian w sobie, przede wszystkim spokój, bez względu na okolicznosci.

  Dużo miłosci Ci posyłam -
  krystyna
  ❤❤❤

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochane Krystyno i Mario. Dziekuje za mile slowa i wspolna medytacje. Po dwudniowej przerwie, spowodowanej brakiem pradu w moim regionie (silne sturmy pogodowe wywolane chmura pylowa po wybuchu wulkanu w Chile), pragne opisac moje wrazenia ze srodowej medytacji. Juz na jej wstepie ujrzalam szescioplatkowa czakre sakralna z jej piekna, pomaranczowa barwa. Czakra zaczela sie bardzo szybko obracac - jest w istocie bardzo szybko wirujacym dyskiem - a platki lotosu wydluzaly sie w nieskonczonosc, promieniujac najpierw pomaranczowym kolorem a pozniej kolorami teczy. Trwalo to kilkanascie sekund, przepelniajac mnie niezwyklym uczuciem sily, optymizmu i milosci do wszechswiata. Ten wspanialy stan trwa do tej pory. Jestem szczesliwa, ze mozemy wspolnie wysylac swiatu milosc, wzmacniajac jednoczesnie nasze ciala i dusze. Pozdrawiam najgorecej w Swietle i Milosci

  OdpowiedzUsuń
 5. Dopbrze, że jestes Mirusiu, bo już miałam wszczynać poszukiwania.... tak długo Cię nie było.
  Dobrze też, że już po sztormie. Wszystko wraca do normalosci...
  Ja też miałam bardzo przyjemne medytowanie z pomarańczowym kolorem tej czakry. Najpierw wydawało mi się, że kolor nie chce się pojawić, ale gdy przestałam mysleć i wyczekiwac na kolor, sam zabłysnął nagle. Najpierw zanikał i pojawiał się, aż w końcu wirował sobie jednolitym rytmem.
  Po medytacji czułam się super.

  Też Cię pozdrawiam w Świetle i Miłosci.
  (podoba mi się to Twoje pozdrowienie)

  OdpowiedzUsuń
 6. Znów zapomniałam się podpisać...

  krystyna
  ❤❤❤

  OdpowiedzUsuń