niedziela, 6 listopada 2011

Medytacje czakramow - Czesc 5


Czakra krtani – piate glowne centrum energetyczne

Czakra ta znajduje sie w szyi, w gardle. Jej kolorem jest blekit. Jej lotos ma 16 platkow. Elementem tej czakry jest dzwiek. Jej mantra to „Ham”.
Czakra ta odpowiada za umiejetnosc komunikacji, porozumienia i zrozumienia.
Osoba z dobrze funkcjonujaca czakra krtani posiada jasnosc umyslu, intelektualnego porzadku, komunikacji, ekspresji, zdolnosci rozeznania i przekazu wyzszych madrosci. Nacechowana jest humorem, inspiracja, subtelna kreatywnoscia, muzykalnoscia. Posiada wyzsze wibracje milosci duchowej, niz te, ktore osiagane sa w czakrze serca.
Zablokowanie tej czakry i zla jej funkcjonalnosc wywoluje problemy z komunikacja miedzyludzka, zle lub niedostateczne artykulowanie sie, nieumiejetnosc reprezentowania wlasnego zdania, paralizujacy strach przed publicznymi wystapieniami, brak dostepu do wewnetrznego glosu, zahamowania, niesmialosc a takze problemy z rozwiijaniem altruizmu. Choroby jamy ustnej, dziasel, zebow, zapalenie zuchwy, krtani, gardla, migdalkow, tarczycy. Bol kregoslupa, sztywnosc karku, szyi, ramion. Bole glowy, napiecie promieniujace od szyi. Nerwowosc, brak witalnej energii. Uzaleznienie od alkoholu, papierosow, slodyczy, zle odzywianie, narkomania.
Nadczynnosc tej czakry powoduje wysokie cisnienie i nadpobudliwosc.
Medytacja czakry krtani
Przygotuj medytacje uzywajac olejka eukaliptusowego lub zapachu szalwi. Na czakre krtani dobrze dzialaja wszystkie blekitne przedmioty i kamienie, takie jak akwamaryn, turkus i chalcedon. 
Usiadz na krzesle lub na podlodze z wyprostowanym kregoslupem, spokojnie oddychaj, pozwalajac na swobodny przeplyw energii w twoim ciele. Wycisz sie, pozwol swobodnie odplynac wszystkim myslom. Popros duchowego przewodnika o pomoc w pracy nad odblokowaniem czakry krtani. Zjednocz sie z nia przez kilka minut, nastepnie zacznij powtarzac w myslach mantre "Ham". Zobacz oczyma wyobrazni blekitna kule, znajdujaca sie w czakrze krtani. Obserwuj przez kilka minut jej kolor i ksztalt. Czakra moze byc zanieczyszczona, wtedy ujrzysz kule w ciemnych kolorach lub nie dojrzysz jej kulistego ksztaltu. Jezeli po jakims czasie ujrzysz ta kule i jej blekitny kolor - czakra zostala odblokowana. Poczuj wibrujace energie w okolicach szyi. Te coraz wyzsze wibracje zamieniaja sie w dzwiek powtarzanej mantry Ham, ktory rozchodzi sie po calym ciele. 
Wytrwaj w tym stanie kilka minut po czym zakoncz medytacje ponownym wyciszeniem sie, dziekujac swojemu duchowemu przewodnikowi za mozliwosc pracy z wlasnym centrum energetycznym, wysylajac jemu, swojemu cialu a takze calemu swiatu Swiatlo Milosci.
Uwaga. Dla osob, ktore do tej pory nie pracowaly z czakrami, zalecam rozpoczecie pracy z czakra podstawy - pierwszym glownym centrum energetycznym naszego ciala.


W dniu 11.11.11. uaktywni sie jedenasty krysztal atlantydzki - Platynowy Krysztal Komunikacji. Rowniez w tym dniu odbeda sie we wszystkich regionach swiata Medytacje na rzecz Pokoju, Zjednoczenia, Milosci, Medytacje na rzecz Tworzenia Obrazu Nowej Cywilizacji.
Aktywacja Krysztalu Komunikacji zbiega sie rowniez z aktywacja piatej czakry - odpowiedzialnej za nasza indywidualna umiejetnosc komunikacji. Wizualizujmy w tym okresie nasze zjednoczenie z energiami i wibracjami naszej Planety, trwajmy w procesie Wzniesienia..


5 komentarzy:

 1. Dziękuję Ci Miro bardzo gorąco za to, że nas tak pięknie prowadzisz przez wszystkie czakry.
  Zawsze z radoscią czekam na dalszy ciąg.

  Przesyłam Ci dużo moich pozytywnych mysli, pozdrowień i miłosci!

  OdpowiedzUsuń
 2. Miro,
  od momentu, gdy zaczęłam medytować regularnie z Tobą na naszych srodowych spotkaniach, moje serce otwarło się, czuję lekkosć i swiatło, wewnętrzne wyciszenie, mam lepsze relacje z sobą i z innymi.
  Zrozumiałam, że medytacje pod dobrym przewodnictwem warto praktykować.
  Dzięki kochana Miro!

  krystyna

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzisiaj jest własnie 11.11.11.
  Trwajmy więc w procesie Wzniesienia,
  medytujmy razem i niech Miłosć będzie w naszych sercach.
  Niech Miłosć i Pokój ogarnie cały Świat!

  OdpowiedzUsuń
 4. Powtorze za Toba, Krystyno:

  Niech Milosc i Pokoj ogarnie caly Swiat!

  Dziekuje Wam za wspolne medytacje kochane Mario i Krystyno. W imie Milosci do naszej ukochanej Gaji, ktorej chce dzisiaj zadedykowac ten tekst:

  Łańcuch Miłości

  Składam ci ukłon, o Pani Ziemio,
  z najgorętszym szacunkiem i wdzięcznością
  za twą cierpliwość i dobroć dla ludzkości,
  twoich mieszkańców, twoich dzieci.

  Nigdy nie utraciłaś kontroli,
  choć bywały momenty,
  że potrzebna ci była pomoc
  galaktycznych sprzymierzeńców.

  Łączymy się, którzy kochamy,
  w łańcuchu globalnej medytacji
  by dać ci naszą miłość.
  My, producenci miłości,
  zrzeszamy się,
  chcemy ci ją dawać nieustannie.

  Czcimy cię Ziemio modlitwą bez tekstu
  modlitwą ciszy płynącej z naszej głębi,
  kreującej w naszych sercach produkt
  naszego jestestwa –
  strumienie bezwarunkowej miłości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Amen...
  Pięknie!

  krystyna

  OdpowiedzUsuń