niedziela, 20 listopada 2011

Medytacja czakramow – Czesc 7


Czakra korony – siodme glowne centrum energetyczne
Czakra korony usytuowana jest lekko ponad czubkiem glowy. Jej kolorem jest fiolet. Jest lotosem o tysiacu platkow. Elementem tej czakry jest MYSLENIE. Jej mantra jest „Om”.
Osoba, ktora ma te czakre otwarta i pozwoli energii swobodnie przeplynac od czakry najnizszej do najwyzszej, osiaga stan calkowitej jednosci ze wszechswiatem, kontakt z Wyzszym Ja, Kosmiczna Swiadomosc, zdolnosc koncentracji, medytacji, oswiecenie, doskonalosc.
Zaklocenia tej czakry wywoluja ograniczanie, zamykanie sie w swiecie materialnym, poczucie braku, pustki, niezadowolenie, zmeczenie swiatem, przygnebienie, wyczerpanie psychiczne, brak sily tworczej, brak sil witalnych i odpornosci organizmu, migreny, nadcisnienie, zaburzenia nerwowe, porazenia, stwardnienie rozsiane, choroby nowotworowe, bezsennosc, zaklocenia snu i zasypiania.
Medytacja czakry korony
Przygotuj medytacje uzywajac pachnidelka o zapachu drzewa kadzidlowego, drzewa rozanego lub geranii. Czakre trzeciego oka pobudzaja przedmioty w kolorze fioletu, bieli lub zlota oraz kamien ametystu lub krysztal gorski.
Usiadz na krzesle lub na podlodze z wyprostowanym kregoslupem, spokojnie oddychaj, pozwalajac na swobodny przeplyw energii w twoim ciele. Wycisz sie, pozwol swobodnie odplynac wszystkim myslom. Popros duchowego przewodnika o pomoc w pracy nad uaktywnieniem czakry korony. Zjednocz sie z nim przez kilka minut, nastepnie rozpocznij medytacje mantry „Om” (Oooom). Celebruj w sobie to magiczne slowo, otwierajace wrota laczace cie z wszechswiatem. Powtarzaj mantre wielokrotnie, powoli, slyszac ja mentalnie, powtarzana przez wszystkie chory swiata i niebios. Zobacz oczyma wyobrazni fioletowa poswiate, otaczajaca twoje cialo, roztaczajaca sie nad cala kula Ziemska, wypelniajaca wszechswiat. Zjednocz sie ze wszechswiatem, badz jego nieodlaczna czescia. Mozesz ujrzec takze kolor bieli lub zlota. Te kolory naleza takze do czakry korony.
Wytrwaj w tym stanie tak dlugo jak to mozliwe, po czym zakoncz medytacje ponownym wyciszeniem sie, dziekujac swojemu duchowemu przewodnikowi za opieke nad dzisiejsza medytacja.
Uwaga. Dla osob, ktore do tej pory nie pracowaly z czakrami, zalecam rozpoczecie pracy z czakra podstawy - pierwszym glownym centrum energetycznym naszego ciala.


"Twoim najsilniejszym atutem jest wyobraźnia.  Wyobrażaj sobie tylko rzeczy dobre i piękne. Ty i twój los jesteście tym, czym twoje myśli i wyobrażenia".
- Joseph Murphy -

2 komentarze:

 1. Dziękuję Miro
  za każdą minutę Twojego czasu jaki dajesz, abysmy mogli żyć lepiej, nie tylko materialnie, ale jak to ujęłas, abysmy mieli

  "kontakt z Wyzszym Ja, Kosmiczną Swiadomosc, zdolnosc koncentracji, medytacji, oswiecenie, doskonalosc"

  Jestesmy duchowi i warto wiedzieć jak połączyć się z naszą duchową esensją, jak połaczyć się ze Źródłem Miłosci. To wnosi wiele pozytywnych zmian w codzienne życie.

  Medytacje z czakrami przekazałas w bardzo piękny, subtelny i przystępny sposób.
  Wielkie dzięki!

  A ja już się rozmarzyłam.... jak by to dobrze było gdybys kiedys nagrała swoje medytacje
  może na youTube albo jeszcze lepiej na jakims radiowo-internetowym programie.
  Pomarzyć zawsze można, może się spełnią....

  krystyna

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziekuje Krysiu za wspaniale wsparcie mentalne. Ja tez sie przylacze do Twoich marzen i wspolnie wykreujemy produkt, docierajacy do medytujacych duszek....

  Slowo mowione, poparte piekna medytacyjna muzyka.... zamykamy oczy i poddajemy sie ich mocy, przenoszac w swiat rozmarzonych dusz....

  A wszystko po to, azeby podniesc swoj stan swiadomosci do poziomu wiecznej szczesliwosci...

  Chwilo trwaj.....

  OdpowiedzUsuń